A cipőtisztítás egyszerű feladatnak tűnik, de bizony nem mindig könnyű! A különböző anyagból készült cipők más-más tisztítási módot igényelnek.
Biztosan mindenkivel előfordult már, hogy szövet cipőben indult el otthonról, és egy váratlan zápor eláztatta a cipőt, amely foltosan száradt meg. Ilyenkor nem kell órákon át súrolni a cipőt, helyette dobjuk be a mosógépbe! Előtte tisztítsuk meg a talpát a szennyeződéstől. Az adagolóba csak mosószert tegyünk, öblítőt ne, és kímélő, hideg vizes programot válasszunk, mert forró vízben könnyen eldeformálódhat a cipő. Szárítógépet ne használjunk, helyette szobahőmérsékleten szárítsuk.
A hagyományos, cserzett bőr cipőt minimum heti egyszer kenjük be méhviaszos bőrápoló balzsammal, hagyjuk éjszakára a cipőn, majd másnap törölgessük le és fényesítsük ki. Ha a bőrcipőt sok nedvesség éri, elveszítheti formáját. Ilyenkor tegyük sámfára, vagy tömjük ki valamivel és helyezzük egy folyamatosan száraz helyre.
A velúrbőr gyűjti a port, ezért javasolt az ilyen cipőt legalább heti egyszer letisztogatni puha kefével vagy ronggyal. Ne viseljünk velúrbőr cipőt esős időben, mert magába szívja a vizet, és könnyen megragadnak a szennyeződések. Ezeket finom ecsettel vagy kefével távolíthatjuk el, vagy a kifejezetten erre használt velúrbőr tisztító gumival, majd velúrápolóval kezeljük a cipőt. A vizesedés ellen használjunk impregnáló sprayt, mely növeli az anyag vízlepergető képességét.
Nem érdemes elhanyagolni a cipő ápolását, mert meghálálja a gondoskodást!