Meglepő talán, hogy már külön fogalomként él a „kültéri műfű”, pedig valójában van ennek relevanciája, hogy különválasztották a bel- és kültéri variánsokat. Ma már hódító stílusirányzat a városi dzsungel stílus.
Egyre több ember frusztrált a betondzsungelben és ezt orvosolandó létrehozták azt az alternatívát, mely a városba is behozza a biofil hangulatot, ennek egyik zseniális módja a műfű, mely házon belül, vagy azon kívül az erkélyen, tetőteraszon is kiválóan mutat.
Hagyományos platformokon pedig, tehát kültéri műfűként is egyre népszerűbb a műfű, ami annak ellenére is, hogy műanyagból készült környezettudatos megoldásnak bizonyul, szintetikus anyagból készül, nem igényel egy csepp vizet sem, de még az áramforrást sem merítjük vele, a műtrágyázásra sincsen szükség. Terhet sem jelent a tulajdonosainak, mivel nem kell nekik a fűnyírással küszködni, vagy a gyomirtással, műtrágyázással, nem kell méregdrága és energiaigényes, vízigényes öntözőrendszert beszerelniük, helyette viszont akár élethosszig tartó kényelmét és szépségét élvezhetik a kültéri műfű telepítésének. A kültéri műfű tökéletes, mindig rendezett, mindig frissen nyírt látványú, örökzöld eleme lesz a kertünknek.
Az ilyen típusú füvek között többféle árkategóriából és típusból válogathatunk. Ár szempontjából van ami nagyon olcsónak számít, ezek többnyire az 5000 forintos négyzetméter ár alatt kaphatóak, nagyon látszik, hogy nem igaziak, akár messziről is, de ha ez valaki nem zavar, akkor egy esztétikus, egységes zöld műgyep büszke tulajdonosa lesz. A középső árkategóriát szokták az átlagos lakossági használatra javasolni, ez ugyanis sokkal természetesebb, puhább, színeiben és szálhosszúságában kevert gyepvariánsokat takar. A legmagasabb kategóriában a 10000 forint feletti füvek találhatóak, melyeket prémium kategóriás helyekre javasolnak kültéri műfűként.